Advantages
1.Housing: Aluminum W Series (White Inner Housing).
2. LEDs type: COB (Chip On Board) LED,LM-80 Approved, 120-125 LM/Watt, CRI >= 80, Accurated CCT.
3.Driver: CE driver and globe certificate(UL/TUV/CE/SAA/CB etc) are available for choosing.
4.Driver and Lights can be separated or integrated
5.Power: 8W, 10W, 12W, 20W, 25W, 30W, 35W, 40W.
6.Voltage: AC100-240V or AC100-277V are available.
Product details
Techinical parameters
| Product name | ceiling down lighting led cob |
| Voltage | AC 85V-265V |
| Power (W) | 12W |
| Luminous | 702、780、858、936lm |
| Fitting Style | led downlight |
| Beam Angle | 24 degress, 38 degree ,60 degree |
| Color Range | 2700K/3000K/4000K/5000K/ |
| Lifespan | 50000 hours |
| Working Temperature | -40~60°C |
| Protection Rate | IP44 |
| Certificate | CE,RoHS |
| Cut hole (mm) | Dia.86mm |





