Introduction
Technical parameter
| Product name | Venture lamp |
| Voltage | AC 85V-265V |
| Power (W) | 15W |
| Luminous | 695、833lm |
| Beam Angle | 24 degress, 40 degree |
| Color Range | 2700K、3000K、4000K、5000K |
| Lifespan | 50000 hours |
| Working Temperature | -40~60°C |
| Protection Rate | IP44 |
| Certificate | CE,RoHS |
| Size (mm) | 187mm*187mm*135mm |
More Products





