Introduction
Technical parameter
| Product name | LED Down light |
| Voltage | AC 85V-265V |
| Power (W) | 20W/28W |
| Luminous | 1360lm/1569lm |
| Beam Angle | 24 degress, 40 degree |
| Color Range | 2700K、3000K、4000K、5000K |
| Lifespan | 50000 hours |
| Working Temperature | -40~60°C |
| Protection Rate | IP44 |
| Certificate | CE,RoHS |
| Cut hole (mm) | Dia.110mm |
More Products





